Definitive Debate 2021

Definitive Debate 2021

Definitive Debate 2021
Definitive Debate 2021

YT.PNG

Essay Competition

Essay Competition

First place: Taran Balakrishnan
Second place: Shreya Reji
Third place: F. Alia Sabreen

Essay Competition
Essay Competition
Maitreyi Chummar & Mohamed Yusuf

Maitreyi Chummar & Mohamed Yusuf

YT.PNG

Speech Competition

Speech Competition

First place : Sunaira Parachur
Second place : Viranshh Baid
Second place : U. S. Atchyut & Anagha Bhargav

Speech Competition
Speech Competition
Judge: Dr. S. Chinny Krishna

Judge: Dr. S. Chinny Krishna

YT.PNG

Online Definitive Debate Juniors

Online Definitive Debate Juniors

Juniors
First place: Lekha Bhattacharjee, F.Alia Sabreen
Second place: Brian Ignesh Fernando, Samraj Makesh
Best Speaker: Lekha Bhattacharjee,
Brian Ignesh Fernando

Juniors - Cubs
First place: Caroline Zita Dias, K. Jaytra Akaansha,
Miraya Agarwal
Second place: Diya Nandakumar, Deiksha Vijay
Best Speaker: Caroline Zita Dias

Online Definitive Debate Juniors
Online Definitive Debate Juniors

YT.PNG

Drama Competition

Drama Competition

First place : Doyeon Lee & P K Narayan
Second place : Shakti Vidyut & Rustom Poncha
Second place : Caroline Zita Dias & Deiksha Sivaraman

Drama Competition
Drama Competition
Dr. Yohan Chacko

Dr. Yohan Chacko

YT.PNG

Short Story Competition

Short Story Competition

First place: Ishaan Srinath
Second place: Aegan Vijay
Third place: Caroline Zita Dias

Short Story Competition
Short Story Competition
Maitreyi Chummar & Mohamed Yusuf

Maitreyi Chummar & Mohamed Yusuf

YT.PNG

Drama Competition

Drama Competition

First place : Yash Chokhani & Vaishnavi Khemka
Second place : Anisha S B & Zai Tehzeeb Libby
Second place : Ritika Srivathsan, Siya Shree Agarwal, Pranav Ranjit

Drama Competition
Drama Competition
Ameera D'costa & Roshan Poncha

Ameera D'costa & Roshan Poncha

YT.PNG

Shark Tank

Shark Tank

First place : Anvi Shah
Second place : Armaan Mimani
Third place : Nirvaan Mehul Doshi

Shark Tank
Shark Tank

YT.PNG

Short Story Competition

Short Story Competition

First place: U. S. Atchyut
Second place: Viranshh Baid
Third place: Anagha Bhargav

Short Story Competition
Short Story Competition
Arya Rajam & Dr. S. Chinny Krishna

Arya Rajam & Dr. S. Chinny Krishna

YT.PNG

Drama Competition

Drama Competition

First place : Caroline Zita Dias & Deiksha Sivaraman
Second place : Eruch Poncha & Rustom Poncha
Second place : Antara Arul & Rhea Vijay

Drama Competition
Drama Competition
Tehzeeb Katari

Tehzeeb Katari

YT.PNG